Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zastupitelstvo města Ústí nad Labem schválilo nákup nízkopodlažních autobusů
Na svém jednání dne 5.12.2013 schválilo Zastupitelstvo města Ústí nad Labem projekt IPRM – MOBILITA, jehož součástí je i plánovaná investice pro nákup 26 nízkopodlažních autobusů. Schválením zmíněného projektu může představenstvo a vedení společnosti Dopravní podnik města Ústí nad Labem zahájit další jednání a práce na plnění konkrétních změn týkajících zkvalitnění veřejné dopravy v městě.

Záměry projektu IPRM – Mobilita města Ústí nad Labem::

  1. Zajistit nákup 26 kusů nových nízkopodlažních trolejbusů,
  2. Dobudovat obratiště pro trolejbusy v centu města a točny Mírová,
  3. Zajistit elektronický odbavovací systém pro rychlé a pohodlné odbavení cestujících
  4. Rekonstrukce a modernizace zastávek MHD
  5. Doplnit  systém  o „inteligentní zastávky“, které zlepší podávané informace pro cestující na zastávkách v centru města o příjezdu nejbližšího spoje každé linky MHD.

Projekt IPRM – Mobilita se připravuje už dlouhou dobu a zpoždění s jeho schválením bylo zapříčiněno pozastavením vyhlašování výzev, podepisování smluv o poskytování dotace a schvalování žádostí ROP SZ. Teprve od září 2013, kdy byl program ROP SZ znovu otevřen, je možné žádost o dotaci na projekt opět podat. Dopravní podnik města Ústí nad Labem má zájem projekt realizovat v předpokládaném termínu do konce roku 2015.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.