Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Praha finančně podpoří provoz železniční linky
Městská rada na svém jednání 17.září 2013 schválila finanční prostředky ve výši 4 011,2 tisíc Kč na financování provozu železniční linky S34 Praha Masarykovo nádraží – Čakovice, která posílí a zrychlí dopravu z oblastí na severovýchodě Prahy do centra v rámci systému PID. Stávající linka S3 Praha Hlavní nádraží – Mladá Boleslav má příliš dlouhý interval mezi vlaky – v pracovní dny 60 minut, který je vhodný v příměstské dopravě, avšak pro městskou dopravu je nevyhovující. Spoje linky S34 budou provozovány v pracovních dnech v intervalu 60 minut v době od cca 5:30 do 20:30 hodin, takže souhrnný interval linek S3 a S34 mezi centrem Prahy a Čakovicemi bude činit 30 minut.

„Linka byla již krátce v provozu během povodní v červnu 2013. Po ukončení mimořádného provozu bylo zaznamenáno množství pozitivních ohlasů od cestujících. Trvalé zavedení linky S34 má i podporu městských částí Praha-Satalice, Praha-Kbely, Praha-Čakovice a Praha-Vinoř, které jsou nyní obsluhovány především autobusovými linkami,“ připomněl radní Pařízek.

Náklady na zajištění provozu od 1. 10. do konce roku 2013 představují 4 011, 2 tis. Kč a pro rok 2014 je to 14 321,0 tis. Kč. V následujících letech se předpokládá provoz linky S34 v obdobném rozsahu.

„Nová linka nabídne v pracovních dnech rychlé spojení do centra města. Ze Satalic na Masarykovo se cestující dostanou za pouhých 15 minut, z Kbel potrvá cesta 18 minut a z Čakovic 21 minut,“ řekl radní hl. m. Prahy Jiří Pařízek a zdůraznil, že tímto krokem Praha pokračuje v rozšíření využití železnice na území města.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.