Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Autobusová linka na letiště Václava Havla rozšiřuje svou nabídku spojů
Autobusová linka Airport Express provozovaná v kooperaci ČD, ROPID a DPP zajišťuje přímé, komfortní a rychlé spojení hlavního vlakového nádraží s letištními Terminály 1 a 2.  Ke zvýšení počtu spojů vedl organizátory linky rostoucí zájem o přímé spojení centra Prahy s Letištěm Václava Havla v Praze. Dopoledne od 9 do 14 hodin se interval Airport Expressu zkracuje z 30 na 20 minut.

Airport Express nabízí nejen rychlé spojení z centra Prahy, ale v kombinaci s návaznými vlaky Českých drah a zvláštními nabídkami jízdenek např. „Vlak+Letiště Praha“ prakticky z celé České republiky. Letiště Václava Havla v Praze je totiž zastávkou Českých drah, a proto může cestující požádat o vydání přímé jízdenky z různých míst České republiky přímo až na letiště, která platí mezi pražským hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla také v autobusech Airport Express.

Linka Airport Express je v provozu denně, ve směru z centra na letiště od cca půl sedmé ráno do 22 hodin večer, má plánovanou jízdní dobu cca 33 minut a zastavuje na zastávkách MHD Hlavní nádraží (vlaky ČD a metro C), Dejvická (metro A), Terminál 1, Terminál 2 a Letiště. V opačném směru, z letiště do centra, je v provozu od 5:45 hod. do 21:15 hod. a obsluhuje navíc zastávky Náměstí Republiky (metro B) a Masarykovo nádraží (vlaky ČD). Jízdní doba je v tomto směru přibližně 46 minut. V lince Airport Express platí zvláštní tarif (cena jízdenky je 60 Kč, resp. z/do zastávky Dejvická 40 Kč), přímé jízdenky ČD vydané do zastávky Praha letiště/Airport(BUS) a také vybrané síťové jízdenky ČD.

Zvláštní zpáteční jízdenka „Vlak+Letiště Praha“ má navíc prodlouženou platnost až 30 dní a cestujícím nabízí slevu 25 % z obyčejného jízdného. Je tak výhodná například i pro nadcházející prázdninové cesty při plánovaných odletech z Letiště Václava Havla v Praze

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.