Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze je první tramvajová zastávka na znamení
Tramvajová zastávka na znamení bude fungovat naprosto stejně jako u autobusů. Pokud cestující bude čekat na tramvaj na  zastávce, pak nemusí řidiči dávat znamení. Pokud se rozhodne cestující vystoupit z tramvaje,  pak musí stisknout tlačítko ovládání dveří s dostatečným předstihem, aby řidič věděl, že má na zastávce zastavit.

První tramvajovou zastávkou na znamení je zastávka ČSAD Smíchov, která byla vybrána nejen kvůli nízkému obratu cestujících, ale také proto, že všechny běžně používané tramvaje na barrandovské trati jsou vybaveny tlačítkovým ovládáním dveří. Od 8. prosince 2012 se tak změní charakter zastávky ČSAD Smíchov ze „stálé“ na „na znamení“. Jedná se o vůbec první tramvajovou zastávku na znamení v Praze. Důvodem je nejen dlouhodobě velmi nízké využití této zastávky, ale také vyzkoušení režimu zastávek na znamení v tramvajové dopravě. Odstraněním zbytečného zastavování v zastávkách, kde není poptávka, se také zlepší pohodlí cestujících, kteří tramvají jedou – odpadne totiž zbytečné brždění a rozjíždění, jízda tramvají tak bude plynulejší.

Pokud se zkušební provoz nového režimu tramvajové zastávky osvědčí, bude Dopravní podnik hl.města Prahy uvažovat o rozšíření počtu zastávek na znamení do dalších méně osídlených lokalit.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.