Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Hradci Králové budou mít nové čekárny MHD
 

Dopravní podnik Hradec Králové umístí 20 nových prosklených čekáren v hodnotě zhruba za dva miliony korun doplní stávající síť přístřešků. Čekárny budou umístěny na méně obsluhovaných místech kde čekárny dosud chyběly nebo tam, kde stávající již nevyhovují.

Nové skleněné čekány jsou naplánované například na zastávku Sever střed ve směru k Alessandrii, na zastávku Bláhovka směrem do centra, novou čekárnu dostane také točna Kluky. Další se objeví v ulici Maxe Malého, Na Občinách, Na Kotli nebo i v druhém pásmu MHD v Chaloupkách U Křížku. Po dohodě s městem vyrobí a instaluje dopravní podnik také čekárnu na zastávce linkových „modrých“ autobusů v Šimkově ulic.

Dopravní podnik nebude vypisovat na dodávku nových čekáren výběrové řízení. Podobně jako jiné prvky městského mobiliáře si čekárny vyrábí dopravní podnik vlastními silami podle vlastních návrhů. Výrobní kapacita dopravního podniku pokrývá potřebu nejen Hradce Králové, ale na zakázku jsou dodávány čekárny i do jiných měst a obcí. Z téměř dvou tisíc dosud vyrobených kusů městského mobiliáře je více než tisícovka čekáren po celé České republice. Středisko městského mobiliáře dopravního podniku vyrábí celkem pět typů čekáren. Všechny jsou prosklené a jejich plánovaná životnost je minimálně 20 let.

Na území Hradce Králové cestujícím slouží ve stávající době 197 přístřešků, z toho je 164 prosklených

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.