V Děčíně zdražuje jízdné MHDOd 7. listopadu 2012 se změnila cena denních jízdenek u všech tarifních skupin, opětovně je zpoplatněna skupina senioři nad 70 let a držitelé zlaté plakety Dr. Jánského, ti totiž doposud měli při předložení průkazu jízdné zdarma. Od 1.1.2013 dojde k úpravě cen jízdného hrazeného hotově, elektronickou peněženkou, úsekových jízdenek, přestupných jízdenek a 7, 15 a 30 denních časových kupónů u všech tarifních kategorií. Nedošlo jen ke zdražení jízdného ale byla současně prodloužena  platnost úsekové jízdenky ze dvou na tři zastávky. Od nového roku se také prodlouží doba přestupu u přestupních jízdenek. V pondělí a v pátek se prodlužuje platnost jízdenky na 90 minut a v sobotu a neděli dokonce na 120 minut.

Tabulka nových cen jízdenek platná od 1.1.2013: http://www.mmdecin.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/MHD/Tarif%20od%201_1_2013.pdf

Návrh vedení Dopravního podniku města Děčína na změnu tarifů v městské hromadné dopravě schválila Rada města na svém jednání počátkem listopadu. Důvodem je nárůst většiny nákladů a především pak ceny nafty. Ke zvyšování nákladů docházelo průběžně během několika předchozích let. K úpravě cen jízdenek dochází po čtyřech letech.

Další články z IZDoprava.cz