Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Bratislavě plánují realizovat další preferenční pruhy pro MHD
Slovenská metropole chce podpořit městskou hromadnou dopravu a rozšíření sítě preferenčních pruhů doporučila poradní komise primátora pro veřejnou dopravu. Odborná komise projednává náměty, které pomáhají preferenci MHD a zkvalitnění dopravy v hlavním městě Slovenské republiky. Nově vytvořená komise na svém prvním jednání řešila otázky rozšíření stávajících preferenčních pruhů pro vozidla městské dopravy. K realizaci navržených opatření by mělo dojít v září 2012.

Bratislavský magistrát navrhuje 13 úseků na silnicích I. a II. třídy a v první etapě se budou realizovat preferenční pruhy pro MHD na Gagarinově ulici na tzv. vnitřním městském okruhu ohraničeném ulicemi Šancová, Štefánikova a Karadžičova. Na tomto úseku se také očekává největší zrychlení jízdy trolejbusů. V době dopravní špičky projíždí trolejbus uvedený úsek až 45 minut a po zavedení preferenčních pruhů by se čas měl snížit minimálně na polovinu.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.