Tramvaj Škoda 15T ForCity jezdí v saském městě Chemnitz

Moderní tramvaj Škoda 15T ForCity prošla schválením pro testovací provoz s cestujícími, a tak  se poprvé dostává do provozu německého města provozu výrobek z České republiky. Nízkopodlažní vozidlo už jezdí v Praze a v Rize.

Než mohla tramvaj ForCity vyrazit na chemnitzskou trať, museli jí technici přizpůsobit tamním podmínkám. Museli vyměnit kola, sladit ovládání výhybek se systémem Dopravního podniku Chemnitz, ale také upravit informační systém vozidla v němčině. Změnit se muselo například i označení ovladačů pro německé řidiče, protože bylo potřeba přeložit i zobrazovaná hlášení na displeji. Do vozidla byla také instalována radiostanice CVAG pro dorozumívání řidiče s dispečinkem.

To však byla jen část změn, které musela Škoda Transportation před uvedením tramvaje ForCity do testovacího provozu udělat. Celkově splnilo moderní nízkopodlažní vozidlo více než padesát procent požadavků nutných pro plnou homologaci, tedy pro schválení tramvaje v celém Německu.

Díky dohodě s dopravním podnikem a vstřícnosti zástupců města v Chemnitz bude tramvaj ForCity od 17. dubna jezdit na páteřní lince č. 5 více než měsíc a půl ve zkušebním provozu s cestujícími.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07599 s | počet dotazů: 178 | paměť: 57364 KB. | 27.02.2021 - 12:32:23