Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Technologie AŽD bude instalována v soupravách varšavského metra
INSPIRO Siemens

Společnost AŽD Praha dodá ve spolupráci se společností Bombardier Transportation pro 35 nových šestivozových souprav  metra vlakový zabezpečovač a systém automatického vedení vlaku. Tyto technologie, stejně jako na lince A pražského metra, převezmou za strojvedoucího podstatnou část rozhodování, čímž bude eliminován lidský faktor a razantně se zvýší bezpečnost a spolehlivost provozu.

 Hlavním úkolem českého systému automatického vedení vlaku je převzít na sebe významnou část řídících funkcí vlaku. Jakmile vlaková souprava metra vyjede ze stanice, převezme zařízení od strojvedoucího řízení soupravy a zajistí plynulou jízdu s minimálními odchylkami od jízdního řádu. Systém zajišťuje také takzvané cílové brzdění. To znamená, že v zastávce zastaví soupravu s přesností na centimetry. Zařízení je propojeno také s vozovým zabezpečením dveří, vnějších světel, informačních systémů a další. Strojvedoucí má možnost do řízení vlaku vstoupit v případě mimořádné situace.

 Vlakový zabezpečovač bude zajišťovat automatické omezování rychlosti na základě informací vyplývajících z polohy vlaků na trati, stavu návěstidel, polohy výhybek, trvalých omezení rychlosti a dalších zjištěných dat.

Zakázku na zabezpečení metra vypsala společnost Metro Warszawskie Sp. z o. o., Warszawa. Vozidla metra  typu INSPIRO dodá Sdružení společností NEWAG S.A.  Nowy Sącz, Siemens Sp. z o.o. Warszawa a Siemens AG Österreich Vien. Automatizaci jízdy vlaku a vlakový zabezpečovač zajistí AŽD Praha s.r. o. a Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. Vozidla budou provozována jak na stávající lince 1 (asi 10 vlaků) tak na nově budované lince 2. Vlakový zabezpečovač umožní přechodnost mezi linkami. Společnost Metro Warszawskie zaplatí za dodávku 35 vlaků 272 milionů EUR a za moderní zabezpečení z dílny AŽD Praha téměř 4,3 miliony EUR.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.