Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Cestující získají informace o pohybu autobusu na trase
Autobusy_Veolia_Transport

Veolia Transport Morava (VTM) spustila od 1. května 2012 novou službu, která cestujícím umožňuje získat aktuální informace o poloze autobusového spoje prostřednictvím internetu nebo krátké textové zprávy (SMS).

Informace jsou dostupné na internetu v nejrozšířenějším vyhledávači spojení IDOS přístupném na adrese www.jizdnirady.cz. U linek VTM naleznou zájemci ve vyhledávači žlutou ikonu hodin, po kliknutí se zobrazí informace o čísle linky, pohybu vozidla na trase (název zastávky, kde se autobus aktuálně nachází), pravidelném a skutečném času odjezdu a případné odchylce od jízdního řádu.

Informace o poloze spoje na trase (dodržení jízdního řádu či případném zpoždění) je možné zjistit také zasláním SMS: ve tvaru: „VEOLIA mezera šestimístné číslo linky mezera číslo spoje“ (např. VEOLIA 910068 50) na telefonní číslo 900 06 03. Bezprostředně po zaslání SMS obdrží cestující SMS informaci o aktuálním příjezdu příslušného spoje. Šestimístné číslo linky naleznou cestující v levém horním rohu vývěsního jízdního řádu a číslo spoje v horním řádku tabulky jízdního řádu nad jednotlivými sloupečky s odjezdy spojů.

Cena krátké textové zprávy je 3 Kč včetně DPH a slouží k pokrytí nákladů této služby. Pro správnou funkci informační služby musí mít uživatelé u svého mobilního operátora aktivovánu službu Premium SMS.

Služba je v první fázi provozována v testovacím režimu, následně dojde k jejímu vyhodnocení, případným úpravám a spuštění v ostrém režimu.

Bližší informace o nové službě je možné najít na webových stránkách VTM v sekci Novinky:
http://morava.veolia-transport.cz

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.