Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Rada Jihomoravského kraje jednala o zpoplatnění krajských silnic
Téměř padesát kilometrů silnic II. a III. třídy vedoucí v intravilánech obcí navrhla Rada Jihomoravského kraje ministerstvu doprava k posouzení na zpoplatnění.

Pokud bude v České republice zavedeno výkonové zpoplatnění některých úseku II. a III. třídy, pak mají v Jihomoravském kraji již vybráno. K posouzení bylo odesláno prvních devět úseků II. třídy a dalších sedm úseků by mělo následovat v dalším období. jedná se především o komunikace, které tvoří spojnice mezi zpoplatnělými silnicemi nebo které vedou paralelně a jsou zde umístěny čerpací stanice a parkoviště. Návrh vznikl na základě údajů sčítání dopravy před pěti lety. V dalších letech došlo ke změnám, které mohou mít vliv na intenzitu dopravy na krajských komunikacích. Návrh pro ministerstvo dopravy  bude ještě revidován a případně doplněn podle výsledků sčítání v loňském roce.

Nyní jsou v  návrhu například úseky silnice II/425 mezi výjezdem z R 52 u Rajhradu a Břeclaví I/55, silnice II/602 mezi Brnem a Kývalkou, silnice II/430 mezi Brnem a Vyškovem.

Zpoplatnění na krajských komunikacích by mělo být mít jasně definovaná pravidla. Jednak mají kraje snahu získat část vybraných poplatků zpět pro správu krajských silnic, jednak má kraj zájem vyjmout z poplatků autobusovou dopravu v rámci služby IDS, neboť hrazení mýtného by bylo jen přelévání veřejných prostředků

Jednání kraje

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.