Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bratislavské městské části se mohou poprvé vyjádřit k návrhu výkonů městské MHD
(15:45)Magistrát v návrhu rozpočtu na rok 2012 počítá s tím, že Dopravní podnik dostane od města dotaci  ve výši 54 mil. eur. Podpora veřejné dopravy je pro město prioritní  a odráží se to také v tom, že samospráva dává na provoz MHD 1/3 rozpočtu. Slovenská metropole vyčlení 51,7 mil.eur  na běžný chod MHD a 2,3 mil. eur je splácení dluhů.

V porovnaní s rokem 2011 je návrh na příští rok  dorace o 2,5 mil. eur vyšší. K lepšímu hospodářskému výsledku podniku by mělo přispět šetření, zvýšení ceny jízdenek i zrealizované redukce spojů. O podobě rozpočtu a o výšce dotace rozhodnou zastupitelé na jednání 15. prosince 2011.

Sedmnáct samospráv městských částí se může poprvé aktivně vyjádřit k realizaci výkonů městské hromadné dopravy v roce 2012. Jednotlivé samosprávy by se do konce prosince měly vyjádřit k plánu zajištění jednotlivých  spojů, na jejichž základě objedná město u Městského dopravního podniku zabezpečení obslužnosti Bratislavy veřejnou hromadnou dopravou.

.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.