Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze zahájila provoz nová autobusová linka.
Od 8. března 2010 jezdí malý nízkopodlažní  autobus na lince 293 spojující sídliště Háje a Šeberák na Praze 4. FOTO v článku. Na lince jezdí malokapacitní autobus SOR CN 8,5.

Provoz na nové lince zajišťuje společnost Veolia Transport Praha(VTP) a linka je provozována v rámci Pražské integrované dopravy(PID) s využitím nízkopodlažních autobusů. Linka je provozována v pracovních dnech od 6.00 do 20.00 hodin v intervalu 30 minut. Autobus SOR NC 8,5 je malokapacitní, částečně nízkopodlažní autobus českého výrobce, který má přepravní kapacity 57 cestujících a prostor pro přepravu dvou osob na invalidním vozíku. Autobus je dále vybaven mechanickou sklopnou plošinou. Na provozu linky číslo 293 se podílí Městská část Praha 11 a to částkou necelých 700 000 korun. Na trase nové linky je také Chodovská tvrz, nákupní centrum Pod Chodovem, nákupní centrum Petýrkova, kulturní centrum Zahrada a bezbariérové domy v Petýrkově ulici a v Kunraticích.

Malokapacitní autobus SOR

Vybrané technické parametry autobusu SOR CN 8,5:

Délka vozu je 8400mm, šířka 550 mm, výška 2950mm a provozní hmotnost je 7100 kg. Vozidlo je vybaveno šestistupňovou mechanickou převodovkou. Počet míst k sezení je 25 a 32 ke stání.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.