Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Moravském Krumlově se staví nové autobusové nádraží.
Finanční dotace ROP Jihovýchod pomohla ve městě nastartovat výraznou změnu v dopravě. Centrální náměstí TGM se v příštím roce zbaví zatížení autobusovou dopravou.

Nové nádraží bude postaveno v lokalitě mezi ulicemi U Mostu a řekou Rokytnou. Projekt zapadá do širšího konceptu, který počítá s realizací přestupního terminálu vlak-autobus na vlakovém nádraží Moravský Krumlov a realizující spojení s vlakového nádražím. V rámci stavby nového autobusového nádraží bude vybudováno celkem 9 odjezdových a příjezdových stání, 6 odstavných stání pro autobusy a parkoviště pro osobní automobily, stojany pro jízdní kola a sociální zařízení.

Investor stavby autobusového nádraží je město Moravský Krumlov a s dokončením stavby se počítá v dubnu 2011. Rozpočet projektu počítá s finančními prostředky ve výši 30.050,. tis. Kč. Dodavatelem stavby je STAVOPROGRES BRNO,s.r.o.

V současné době je stav komunikací na náměstí TGM v neutěšeném stavu díky těžkým autobusům. Po dokončení nového autobusového nádraží budou autobusy zastavovat na náměstí TGM jen na dvou zastávkách. Připravuje se také projekt zklidnění centra města a vlastní plocha náměstí bude koncipována jako klidová  – oddechová plocha pro chodce. Do zóny bude umožněn vjezd pro zásobování a technické obsluhy. Také zde budou vytvořena parkovací stání pro osobní automobily. Také tranzitní komunikace vedoucí podél jedné strany náměstí TGM projde opravou.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.