Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Svatá Barbora bude chránit stavbaře při ražbě pokračování trasy metra A
Patronka horníků a tunelářů bude dbát nad bezpečností stavitelů nové trati metra A vedoucí ze stanice Dejvická až do Motola. Do štoly Markéta uložil sošku pražský primátor 22.6.2010. Na trase A tedy začínají stavební práce! Současně už také začíná příprava další nové trasy – A.

Místem zahájení ražby je staveniště nedaleko tramvajové točny na Vypichu a odtud se bude razit ve dvou směrech. Připravena je štola pro stanici Petřiny i štola vedoucí směrem k motolské nemocnici. Tunely budou razit dva plně mechanizované razící štíty. Stavbu bude realizovat firma Metrostav a Hochtief CZ. Do Motola by se první cestující měli metrem svézt v roce 2014. Na trase bude stanice Červený Vrch, Veleslavín a Petřiny. Další úsek vedoucí až k Letišti Ruzyně by měl být dokončen v roce 2018.

V současné době se připravuje projekt další nové trasy metra D, která by měla spojit centrum města a Písnicí. Plánovaná trasa by měla v délce 11 kilometrů mít 10 stanic. Na trase metra D se počítá také nové vozy metra, které budou řízeny prostřednictvím počítačů. Projekt připraví Metroprojekt a zahájení provozu této plánované trasy je plánován na rok 2022.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.