Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nový režim MHD v Ostravě umožňuje bezplatnou dopravu v době smogové situace
Problémy se smogem trápí obyvatele Ostravy už mnoho let. Zastupitelstvo města přijalo na svém zasedání 15.12.2010 nový režim MHD a v době smogové situace budou dopravci vozit cestující zdarma.

Přijaté opatření vstoupilo ihned v platnost! Pro obyvatele města je opatření výhodné a měla by se také snížit intenzita osobní přepravy.Od dnešního dne mají na území Ostravy v tarifních zónách 1-4 systému ODIS  dopravci (DPO, Veolia transport Morava, TQM-holding a CK Maxner) okamžitou povinnost za předním sklem vozidla vystavit viditelnou ceduli s textem „SMOG, neoznačujte krátkodobé jízdenky ODIS v zónách 1-4“, v prostředcích DPO tomu poslouží i hlášení.

Informace o smogové situaci a vydání signálu regulace bude zveřejněna ve sdělovacích prostředcích a na internetových stránkách města. Mimořádná bezplatná přeprava bude ukončena o půlnoci daného dne, i kdyby regulace situace byla ukončena už v průběhu daného dne. U příměstských spojů – pokud mimořádná přeprava ve smogové situaci začne dřív, než řidič získá informaci o regulaci, bude odjezd a výjezd z území města tak, jako by regulace nebyla vyhlášena – cestující si bude muset označit jízdenku.

Krátkodobé jízdenky na časové rozmezí 15 a 60 min. a 24 hod. tak nemusejí být použity, označovače budou v prostředcích DPO v té době i zablokovány. Cestujícím s dlouhodobou předplatní jízdenkou (měsíčníky) nebude za této situace jízdné vráceno ani nebude prodloužena platnost jízdenky. Nebude se vracet ani jízdné za SMS jízdenky nebo už označené krátkodobé jízdenky.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.