Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Elektrobus zdolává každý den příkrou cestu k Nemocnici pod Petřínem
Ve čtvrthodinových intervalech projíždí minibus Zeus trasu zúženými malostranskými uličkami  na Praze 1. Nová linka slouží návštěvníkům nemocnice a může dobře posloužit i turistům. Video a foto v článku Autobusová linka spojuje Malostranské náměstí s Nemocnicí pod Petřínem. Trasa vede Vlašskou ulicí kolem Americké ambasády a končí v areálu nemocnice. Na trase se cestující setkají také s policejní kontrolou, která provádí krátkou prohlídku vozidla před průjezdem kolem Americké ambasády. Stanice v areálu nemocnice je kousek od slepého konce Vlašské ulice a dál je možné projít strahovskou zahradou až ke Strahovskému klášteru nebo k Petřínské rozhledně. Proto by mohla být nová linka využívaná také turisty nebo rodinami s dětmi.

Nízkopodlažní minibus Zeus od italské firmy Breda Menarinibus má kapacitu 32 osob z toho 10 míst k sezení. Minibus je také vybaven ručně ovládanou výsuvnou plošinou pro nástup kočárků a osob na invalidním vozíku. Parametry vozidla: Délka vozu je 5,89 metrů a šířka je 2,07 metrů. Vozidlo pohání elektromotor 60kW.  Brzdy jsou elektrické zpomalovací s rekuperací a kotoučové vpředu i vzadu s protiblokovacím systémem ABS. Elektrobus najede v kopcovitém terénu cca 80 km a na provozované lince se střídají dvě vozidla. Nabíjecí stanice je v areálu Nemocnice pod Petřínem. Linka byla zprovozněna Dopravním podnikem hlavního města Prahy ve spolupráci s městskou částí Praha 1 a organizací ROPID dne 13.1.2010.


Fotky

/p>

 

Video

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.