Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nový nízkopodlažní kloubový autobus jezdí v barvách Veolia Transport
Od počátku roku 2009 jezdí na dvou linkách v Pardubickém kraji meziměstský autobus SOR NC 18 o celkové délce 18,75 metrů. Foto v článku.Nový autobus zajišťuje provoz na dvou linkách provozovaných společností Veolia Transport Východní Čechy. Linka Pardubice – Chrudim a Pardubice – Holice v Čechách – Horní Jelení. První provozní zkušenosti jsou převážně pozitivní, a to z hlediska provozního, kdy se v zimním období daří s tímto autobusem jezdit se spotřebou 37l/100 km, tak z kladné reakce cestujících. Společnost Veoplia Transport Východní Čechy zaplatila za nový autobus 7,5 mil. Kč bez DPH . V letošním roce plánuje společnost ještě jeden nízkopodlažní kloubový autobus, který bude obsluhovat stejnou linku. Veolia Transport  vlastní celkem 318 autobusů a zajišťuje provoz na 253 linkách.

SOR NC 18 Autobus SOR NC 18

Vybrané technické parametry autobusu SOR NC 18:

Délka 18,75 metrů a šířka 2,55 metrů. Autobus je vybaven automatickou převodovkou, má troje nástupní dveře a má také plošinu pro nástup invalidních občanů. Přepravní kapacita je 144 osob + 1 cestující na invalidním vozíku.

Výrobcem autobusu je automobilka SOR Libchavy, spol s.r.o., která také zvítězila ve výběrovém řízení Prahy a během šesti let dodá pro Dopravní podnik hlavního města Prahy celkem 620 nízkopodlažních autobusů  a 20 autobusů s ekologickým hybridním pohonem. Autobusy budou do Prahy dodány v průběhu let 2009 – 2014.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.