Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

ZOOBUSY problémy s parkováním nevyřeší!
Poslední březnovou neděli navštívilo ZOO Praha nejvíce návštěvníků za jeden den v celé její historii. Branou prošlo 17 446 osob. Narůstající počet návštěvníků způsobuje však problémy s parkováním. Proto ZOO Praha zajistila  pro letošní sezonu ZOOBUS.

V období od dubna do září bude ZOO vypravovat na vlastní náklady 2 autobusy, které budou zdarma vozit návštěvníky o sobotách a nedělích od Nádraží Holešovice do Troje k ZOO Praha a zpět (interval 10 minut). Pomůže se  tak současné lince MHD č.112. ZOOBUSY budou výrazně označené reklamou ZOO a budou jezdit bez zastávek. Uvnitř vozů jsou instalované LCD obrazovky připravené na promítání filmů o zvířatech, videa a reklamy o ZOO. Zahradu bude tato služba stát 900.000,- Kč.  

O zlepšení dopravy do ZOO Praha  se již několikrát jednalo a stále se nenašlo optimální řešení. V současné době jsou v blízkosti dvě velké parkovací plochy, ale ty svou kapacitou o sobotách a nedělích nestačí. Zvažovalo se zavedení tramvajové linky, ale to by byla stavba skutečně účelová jen pro potřeby ZOO. Při plánování trasy metra se s rozmachem ZOO tak trochu nepočítalo a ve hře byly opět peníze.  Možná by pomohla stavba parkovacího domu !?

Zajištění  autobusové linky však  dopravní situaci v okolí ZOO Praha do budoucnosti neřeší! K ZOO může zajíždět, vzhledem ke kapacitě příjezdových komunikací a otočky před branou, jen omezený počet autobusů. Návštěvníků dojíždějících vlastním automobilem do Troje bude stále ještě velký počet, a proto bude nutné zvolit co nejdříve odpovídající způsob řešení dopravy celé oblasti kolem ZOO Praha!

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.