Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Projekt "Ostrovy a břehy" nabízí nové lodní linky
V rámci systému Pražské integrované dopravy byl od 16.7.2008 zahájen provoz nových linek spojujících vltavské břehy a centrální ostrovyPraze. Aktualizace 5.8.2008 + FOTO v článku.Na linkách platí tarif PID, ale nelze využít SMS jízdenku. Jízdní kolo lze převážet zdarma. Nové lodní linky by měly být v provozu každý den od 8.00 do 20.00 hodin a to do konce plavební sezóny tj.poloviny října 2008.

Linka P4

Národní Divadlo – Holar -přístupné ze Smetanova nábřeží

Střelecký ostrov

Slovanský ostrov  – Žofín – severní cíp ostrova

Dětský ostrov – na jižním cípu ostrova

Linka P5

Jiráskovo nábřeží – na náplavce

Výtoň – u zastávky tramvajových linek

Botel Admirál – napojení na smíchovské náplavky

Císařská louka – na severním cípu ostrova

Město Praha podpoří provoz linek částkou 1 600 tis. Kč a lodní dopravu zajistí První Všeobecná Člunovací společnost,s.r.o.

 

Dosud jsou v provozu v rámci Pražské integrované dopravy tři přívozy: P1 Sedlec – Zámky, P2 V Podbabě – Podhoří, P3 Lihovar – Dvorce – Žluté lázně (spojení oblastí Zlíchova a Podolí)

 

Aktualizace 5.8.2008 – lodní linky se užívají především při pěkném počasí o sobotách a nedělích. Zájemci si chtějí nové linky vyzkoušet. Označení stanovišť jednotlivých stanic je nevýrazné a snadno přehlédnutelné. Na fotografii je stanice na náplavce u Hořejšího nábřeží na Smíchově u Botelu Admirál a v těsné blízkosti Smíchovské pláže.

Praha - lodni doprava

viz mapa .

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.