Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Primátor Prahy si prohlédl novou tramvajVe středu 17. září 2008 představil výrobce tramvají  Škoda TRANSPORTATION ,s.r.o. prototyp nové tramvaje pro Prahu – ŠKODA ForCity. Foto v článku.Plzeňský výrobce tramvají, příměstských souprav a elektrických lokomotiv předvede novou tramvaj na letošním berlínském veletrhu dopravní techniky Innotrans ( 23. – 26.9.2008). Středeční návštěva představitelů města Prahy a zástupce Dopravního podniku Praha byla taková malá premiéra a počítá se, že se budou zkoušet dva prototypy tramvají v Praze již během prvního pololetí 2009. Prototypy se budou lišit různými komponenty tak, aby pak pro Prahu byla na základě zkušeností z provozu vybrána nejlepší konfigurace vybavení. Dvě stě padesát tramvají kapacitně nahradí 500 tramvají T3.

Škoda ForCity

Tramvaj s výrobním označením Š 15T je prvním modelem nové řady tramvají, které mají 100 procent podlahy téměř na úrovni nástupních ostrůvků zastávek. Tramvaj je tříčlánková a v prvních prototypech jsou v každém článku odlišné typy sedaček. Tramvaj je jednosměrné vozidlo s rozchodem 1 435mm, délka vozidla je 31,4m, šířka vozidla je 2,46 m. Kapacita vozu je 61 sedících a 239 stojících osob. Prostor počítá i s místem pro kočárky a k dispozici bude i mechanická nájezdová plošina pro invalidní vozík. K pohodlí cestujících bude sloužit nový systém větrání  a přehledný informační systém. Maximální rychlost je 60 km/hod. Kabina řidiče je klimatizovaná. Vozidlo je vybaveno kamerovým systémem, který snímá prostor kolem vozu i interiér.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.