Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové autobusové nádraží v Českých Budějovicích zahájilo provoz.
Na střeše Dopravně obchodního centra Mercury Centrum ( MC) bylo v neděli 1. dubna 2007 slavnostně uvedeno do provozu nové autobusové nádraží. ( FOTO v článku) Cestujícím slouží 30 zastřešených stanovišť, čekárna, informační kancelář i úschovna zavazadel. V přízemí Merkury Centra u vchodu na rohu Žižkovy a Dvořákovy ulice je předprodej jízdenek a místenek. Kancelář je provozována společně s Dopravním podnikem ČB. Cestující se na nádraží dostanou eskalátory a výtahy ze všech pater obchodního centra, včetně podzemních garáží.

Autobusové nádraží České Budějovice Autobusové nádraží České Budějovice

Pro bezpečný příjezd a odjezd autobusů slouží krytá rampa z Dvořákovy ulice. Povrch rampy je ošetřen protiskluzovým nátěrem. Nádraží je řešeno jako kruhový objezd, jednotlivá stání jsou označena cílovou stanicí a časem odjezdu.

Jízdenkové centrum - přízemí Mercury Centrum Nájezdová rampa - výjezd z autobusového nádraží

Postřehy z provozu: Řidiči se pohybují v prostoru nového nádraží s jistotou a přehledem. Cestující postupně zjišťují, jaké služby mohou v rámci obchodního centra využívat. Spojení obchodního centra a autobusového nádraží připomíná obdobné propojení ve variantě s železnicí. Cestující prochází k nádraží prostorem, který je plný obchodů a dalších služeb, včetně několika variant stravování a sociálního zázemí.

Autobusové nádraží provozuje ČSAD JIHOTRANS.

Článek a fotografie z 15.1.2007 .

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.