Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Bude se jezdit do ZOO Praha tramvají?
Zvýšená návštěvnost Botanické zahrady a ZOO v Praze – Troji uplynulém roce prokázala, že vhodná forma propagace a prezentace na veřejnosti přináší své výsledky. Pomohla tomu i Trojská karta – zvýhodněné vstupné do objektů ZOO, Botanická zahrada a Trojský zámek. V současné době začíná být na pořadu dne – doprava!Jaká je situace v současné době? Slunečné počasí přilákalo v neděli 18.2.2007velký počet návštěvníků. Většina jich přijela autem a parkoviště byla naplněna. Při příjezdu k Trojskému zámku jsou umístěné informační tabule o počtu parkoviště a jejich umístění . Na křižovatce před hlavním vchodem do ZOO navigovala parkovací službou – na dvě parkoviště vlevo u Vltavy a na dvě parkoviště vpravo ve svahu pod sídlištěm Bohnice.  Vstup do ZOO Praha je  v těsné blízkosti parkovišť z obou stran.  Pravdou je, že Trojská ulice je zatížená  množstvím projíždějících automobilů, prochází zde mnoho rodin i s malými dětmi,  přechody nejsou vždy vhodně označené a v některých částech komunikací vedoucích k parkovištím schází chodníky. Rozšíření komunikace už nepřichází v úvahu,  stavební úpravu situaci mohou vuřešit jen lokálně. Bude potřeba zvolit celkově jiné dopravní řešení. Připadá v úvahu výstavba nové komunikace podél Vltavy a uvažuje se i o tramvaji.

Co bude dál?  I v letošním roce se bude prodávat opět Trojská karta a lze předpokládat, že se návštěvnost bude udržovat a spíše ještě vzroste!

 Ve druhé polovině roku 2007 by se mělo město rozhodnout, jak bude dopravu v uvedené lokalitě řešit! Realizace zábavního centra spolu s vyřešením dopravní obslužnosti je předběžné v návrhu do roku 2010.

Trojská karta – bude v prodeji od 1.3.2007 a platit bude od 1.4.2007

200,- Kč dospělí

100,- Kč dítě 6-15 let, student, důchodce

500,- Kč rodina ( 2 dospělí a 2 děti 6 – 15 let)

Prodej: Pražská ZOO, Botanická zahrada, Trojský zámek

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.