Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Velká Británie zavedla karanténní opatření pro cestující z ČR


Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje české občany plánující cestu do Velké Británie na skutečnost, že s platností od 29. srpna 2020 04:00 britského času je zavedeno karanténní opatření pro cestující z České republiky. Po příjezdu či příletu do Velké Británie bude nutné podstoupit karanténu v délce 14 dní. Negativní test na koronavirus neznamená výjimku z nutnosti podstoupit karanténu.  Před příjezdem na území Spojeného království bude muset každý cestující vyplnit kontaktní formulář a cestovní itinerář (nejdříve 48 hodin před příjezdem, nejpozději PŘED hraniční kontrolou), aby mohly příslušné úřady příslušnou osobu kontaktovat v případě, že se prokáže kontakt s jiným nakaženým. Lidé v karanténě se mají vyvarovat návštěvám pracovišť, škol a ostatních veřejných míst, nepoužívat veřejnou dopravu ani taxi. K návštěvám přátel a rodinných příslušníků by mělo docházet pouze v nezbytně nutných případech.

Je nutné počítat s tím, že místní úřady budou provádět namátkové kontroly ohledně dodržování pravidel karantény cizinci.  Bližší informace o preventivních opatřeních a povinnostech v souvislosti s koronavirovými opatřeními budou k dispozici při vstupu do Spojeného království na hraničních přechodech a letištích. Sankce za neprovedení registrace je stanovena na 100 GBP a za porušení karantény na 1000 GBP. Pokuta může být i vyšší a bude se odvíjet o rizika přenosu infekce ze zahraničí, nevylučuje se ani trestní stíhání nebo vypovězení ze země.

Pokud by cestující neměli zajištěno odpovídající ubytování (za které je považován „např. i hotel nebo ubytování u přátel“), budou muset využít zařízení zajištěných vládou na náklady cestujících. K dopravě z letiště na místo karantény by měli cestující využít individuální dopravní prostředek (auto), nikoliv MHD, „v maximální možné míře“.

Po ukončení karantény je nutné nadále dodržovat vládní nařízení o povinném dodržování rozestupu mezi lidmi.

Více informací na stránkách MZV CR https://www.mzv.cz/london/cz/aktuality/spojene_kralovstvi_zavede_od_29_srpna.html

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,65573 s | počet dotazů: 199 | paměť: 30054 KB. | 02.07.2022 - 10:12:57