Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Vedení Prahy chce zkušebně uzavřít Smetanovo nábřeží v centru Prahy!


Na svém jednání v úterý 12.3.2013 schválila Rada hlavního města projekt Zklidnění Smetanova nábřeží v režimu krátkodobých opatření. Cílem opatření je využívání ulice jako  místa pro pěší, ale s ohledem na celoměstský dopravní systém. Smetanovo nábřeží je atraktivním městským prostorem a z hlediska pěších propojení leží na hlavní trase spojení Malé Strany a Starého Města. Každou sobotu se šest týdnů po sobě od poloviny května do konce června uzavře úsek od křižovatky s Národní třídou a Platnéřskou ulicí pro automobilový provoz.

Ve zveřejněné informaci z Magistrátu hl. města Prahy se uvádí, že zklidnění uvedené lokality podporuje většina místních institucí a podniků, jejichž zaměstnanci, uživatelé či hosté se do oblasti dostávají většinou pěšky nebo městskou hromadnou dopravou.

Nutno připomenout, že v uvedené lokalitě  nesídlí žádné větší firmy a v sobotu na chodnících není slyšet čeština. Chodník vedený podél břehu Vltavy s výhledem na Karlův most je využívaný především turisty. Protější chodník je využíván podstatně méně a v úseku od Novotného lávky po Karlovu ulici neexistuje.

Dopravní zácpy se na Smetanově nábřeží se tvoří většinou v průběhu pracovních dnů v důsledku malé propustnosti a zpomalení na světelné křižovatce s Karlovou ulicí. Toto místo je zejména v době turistické sezóny zaplněno turisty, kteří procházejí z Karlovou ulicí na Karlův most. Zákaz automobilové dopravy na Smetanově nábřeží o sobotách především odlehčí tomuto místu a chodci budou muset respektovat jen projíždějící tramvaje.

A jaká se nabízí náhradní trasa pro automobilovou dopravu? Tady vedení města ponechává rozhodnutí na řidičích. Chce to jen přemýšlet a obrnit se trpělivostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,91692 s | počet dotazů: 202 | paměť: 29611 KB. | 30.09.2022 - 02:44:51