Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Vedení Prahy 9 rozhodlo o zavedení multifunkční koncepce zón placeného stání


ilustrační foto

ilustrační foto

Rada hlavního města Prahy na svém jednání 26.2.2016 rozhodla odsunout původní termín  zahájení 1. etapy Zóny placeného stání (ZPS) a městské části dostaly tak čas na další projednání a připomínky. Připomínky mají být dodány na Magistrát hlavního města Prahy do dnešního dne.  Více viz článek ze dne 27.2.2016 https://www.izdoprava.cz/parkovani-doprava-v-klidu/2016/termin-zavedeni-zon-placeneho-stani-se-posouva/

Městská část Praha 9 jednala a rozhodla , že na území Vysočan a Libně využije multifunkční koncepci zón placeného stání, která je maximálně vstřícná jak k rezidentům, tak i k drobným živnostníkům a eventuálním návštěvám v oblasti Vysočan a Libně.

Tomáš Holeček, radní Městské části Praha 9, objasňuje:„Na zasedání rady Městské části Prahy 9 v úterý 15. 3. rada schválila připomínky týkající se připravovaných zón placeného stání a výsledkem jednání je, že MČ Praha 9 bude respektovat požadavky a potřeby našich obyvatel s ohledem na možnost parkování návštěv, řemeslníků a drobných živnostníků. Chceme se vyvarovat stavu na některých Městských částech, kdy poloprázdné modré zóny nelogicky blokovaly možnost zaparkovat např. rodinným příslušníkům, kteří bydlí jinde a vozí svým starým rodičům nákupy.

Vzhledem k tomu, že nový systém celoměstského parkování (ZPS) vytvořil tzv. fialovou zónu, která přináší multifunkčnost, a to v podobě rezidentního, abonentního a stejně tak i možnost placeného stání, rozhodla se rada MČ Praha 9 vytvořit fialové zóny na celém území Libně a Vysočan.

Dále se rada MČ usnesla, že cena za hodinové stání bude na našem území v minimální možné výši 10,-Kč s časovým odstupňováním a navýšením v ulicích v okolí O2 ARENY a ARENY SPARTY PRAHA, a to při konání sportovních a kulturních akcí, tak aby nedocházelo k omezování rezidentů.

Věříme, že zřizovatel MHMP pochopí naše připomínky s ohledem na potřeby našich obyvatel a plně nám v tomto směru vyjde vstříc.

Další změny, které požadujeme, se odvíjí od změn, ke kterým došlo v průběhu několikaletého jednání s MHMP ohledně ZPS a tyto změny mají charakter drobných úprav, jako je třeba vybudování podzemních kontejnerů v daném místě a podobně.

Nemá smysl podrobně vyjmenovávat ostatní změny, protože tam dochází víceméně jen ke kosmetickým úpravám. Nicméně jeden z hlavních bodů v těchto připomínkách je požadavek, aby nám magistrát sdělil, jaké budou pro MČ Praha 9 skutečné finanční náklady spojené se spuštěním a provozováním zón placeného stání. Tím důvodem je, že jsme zvolili minimální finanční výtěžnost a chceme znát čísla,“ dodává Tomáš Holeček, radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9.

Zdroj: MČ Praha 9


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,76550 s | počet dotazů: 209 | paměť: 29809 KB. | 04.10.2022 - 21:43:04