Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Ve Zlíně řeší problémy s parkováním

Doprava v klidu je ve městech častým problémem tam, kde rozsah motorizace přesáhl původně plánovaný rozsah. Bývají to centra měst nebo naopak sídliště, kde původně plánovaný rozsah parkovacích míst nestačí současným požadavkům. Vedení města Zlín se rozhodlo problémy řešit a vyčlenit finanční prostředky na budování parkovacích míst. Vznikne tak celkem 570 nových parkovacích, které budou v celé řadě lokalit.

Do stavby nových míst pro auta a rekonstrukcí stávajících letos radnice vloží téměř 23 milionů korun. „Parkování vnímáme, stejně jako minulých letech, jako důležitou součást dopravy ve Zlíně. Podle našich finančních možností chceme rozumně navyšovat počty parkovacích míst. V některých lokalitách to možné je, v některých není,“ konstatoval radní Josef Novák, do jehož kompetencí doprava patří.

Z hlediska počtu nových míst bylo nejvýznamnějším počinem parkoviště pod sportovní halou na ulici Březnická, kam se vejde celkem 150 aut. „Část kapacity je nyní vyhrazena pro potřeby obyvatel ulice Mostní, kde začala rozsáhlá rekonstrukce,“ doplnil Karel Říha, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Dlouhodobě radnice zvyšuje počet parkovacích ploch na Jižních Svazích. Letos dojde k vybudování 26 míst na ulici Česká a to v rámci regenerace této části panelového sídliště. Velmi výrazně se letos zlepší možnosti pro odstavení aut v Malenovicích. V rámci úprav prostoru před bývalým kinem Květen zde vznikne 110 míst, dalších 152 se objeví na tamním sídlišti.

Nová parkovací stání odlehčí i řidičům v Loukách. Vznikají v ulici Zábraní II. a bude jich dohromady 24. Dalších 48 parkovacích míst vyroste v ulici Dřevnická v Bartošově čtvrti.

Zdroj: Zlín

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,30225 s | počet dotazů: 169 | paměť: 21743 KB. | 24.09.2021 - 11:44:10
X