Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ve Zlíně budou měřit rychlost na více místech


Zlín má v současné době šest míst, kde rychlost řidičů v daném úseku měří speciální kamery. Jedná se o třídu Tomáše Bati, v části Podhoří, v Prštném, dále na ulici Březnická, Sokolská, na Okružní ulici směrem k Pasekám a poslední kamera je v místní části Louky. I když jsou všechny úseky na začátku a konci měření označeny bílou čárou na silnici, stále se najdou tací, kteří rychlost výrazně překročí. Denně to bývá i deset lidí. Největší počet hříšníků zachytil radar v únoru. Pokutu dostaly necelé čtyři stovky řidičů, za měsíc červenec  to bylo 363 řidičů.

„Jednoznačně se nedá říct, v které dny či hodiny bývá nejvíc naměřených vozidel, ale co se týče úseku, tak je to kamera na třídě Tomáše Bati. Tam ale denně projede dvacet tisíc aut, což je ale vzhledem k takovému počtu prakticky zanedbatelné číslo,“ sdělil dále mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Městská policie připravuje plán, že kamery úsekového měření rychlosti nainstalují i na další místa. V budoucnu by se mohla rychlost řidičů v krajském městě měřit až na desíti úsecích. V plánu je nejenom pořízení kamery na ulici Mostní. „Výhledově bychom chtěli umístit další bod na sídliště Jižní Svahy, konkrétně by se mělo jednat o horní úsek ulice Okružní, dále na ulici Slovenská a pak ve zlínské části Štípa,“ nastínil dále ředitel městské policie Milan Kladníček.

Zdroj: Zlín


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,07223 s | počet dotazů: 203 | paměť: 30641 KB. | 03.12.2022 - 08:02:29