Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Ve Vysokém Mýtě si mohou občané vybrat registrační značku pro své auto

Vedení městského úřadu v rámci kompenzace čekací doby na vyřízení žádosti na registru vozidel přistoupilo od 1. září k vydávání registračních značek, zvaných také jako „V. I. P. značky“, a to zcela zdarma (vyjma správního poplatku za přihlášení vozidla).

Městský úřad tedy s účinností od 1. září začne přidělovat registrační značky vozidel dle přání a dle volného výběru. Jak to funguje? Žadatel přijde na odbor dopravy a silničního hospodářství, kde mu při vyřízení žádosti k přihlášení vozidla zaměstnanec registru vozidel předloží seznam registračních značek, ze kterého si žadatel vybere, odlepí a vzápětí nalepí na vyplněnou žádost o převod vozidla tu registrační značku, která mu bude vyhovovat.

Vybrat si žadatel může z cca 90 značek a to v takovém pořadí, v jakém dostává úřad registrační značky zalepené v krabicích. Na konci pracovní doby vedoucí zkontroluje, zda všechny značky na nálepkách byly také vydány. To proto, aby se zabránilo možným manipulacím. „Tento nápad se původně zrodil v hlavě vedoucího odboru dopravy na Městském úřadě v Kostelci nad Orlicí. Ověřil jsem si, že v praxi velice dobře funguje,“dodal tajemník JUDr. Pavel Nádvorník.

Díky novele zákona č. 56/2001 Sb., budou moci úřady od 1. ledna 2015 vydávat registrační značky na přání. Za tyto registrační značky žadatel zaplatí 5.000 Kč za 1 ks.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,54060 s | počet dotazů: 165 | paměť: 29908 KB. | 17.09.2021 - 07:49:35
X