Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Ve Stříbře mají v provozu nový kamerový systém

Kamery byly v provozu zkušebně již koncem roku 2011 a od 3.1.2012 byly oficiálně uvedeny do provozu. Kamerový systém stál více než milion a půl a  částku 1.100.000 korun byla z projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj. Čtrnáct kamer bylo instalováno v místech, kde se nejčastěji pohybují obyvatelé a návštěvníci města a kde jsou důležité dopravní uzly.
Nově je monitorováno Masarykovo náměstí, Plzeňská, Mánesova a Husova ulice, nádvoří před městským muzeem, minoritské zahrady za městským muzeem a kruhový objezd propojující ulice Plzeňská, Benešova, Revoluční a tř. 5. května. Cílem monitorování je snížení pouliční kriminality, výrazné omezení narušování veřejného pořádku, zvýšení bezpečnosti občanů, ochrana majetku, zvýšení ukázněnosti a ohleduplnosti řidičů, záznamy ze zákroků a úkonů strážníků apod.
Do budoucna osmitisícové město počítá s umístěním dalších 12 kamer. O tom, že je veřejné prostranství monitorováno, musí být občané města a jeho návštěvníci dostatečně a srozumitelně informováni, například pomocí informační tabule s textem „Tento prostor je pod nepřetržitým dohledem kamer městské policie“.
Všechny kamery jsou propojeny páteřní optickou sítí do datového centra pro správu a ukládání informací z MKDS. Přístup k těmto datům je umožněn jak Městské policii Stříbro, tak Policii ČR OOP Stříbro.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87214 s | počet dotazů: 153 | paměť: 22683 KB. | 17.01.2022 - 11:45:16