Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ve Středočeském kraji se připravují na vlnu omikronu


DSC 0502
DSC 0502

Vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu incidence mutace COVID – 19 omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje. S platností od 12. 1. 2022 bude dispečink PID ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu linek – jak v autobusech, tak ve vlacích s tím, že tyto informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na facebooku, instagramu a twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a to vždy v 19:00 hodin v den před následujícím dnem provozu.

Od 17. 1. 2022 dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů (prázdninový provoz bez omezení školních spojů!). Toto opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotu spojů formou prodloužení intervalu. I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště. Naposledy se tak stalo na lince Praha, Černý Most – Mladá Boleslav. Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, předpokládáme cca do poloviny února 2022.

Zdroj: Středočeský kraj

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 odpověď

  1. Jiří Ritter napsal:

    Hloupost nade vše??? V době tzv. pandemie omezit spoje, aby se lidé museli „mačkat“ v těch pár zbývajících spojích, to musela vymyslet nějaká dutá hlava… Místo toho, aby kontakty lidí „omezovali“, dělají pravý opak?! CUI PRODEST?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,65067 s | počet dotazů: 211 | paměť: 30056 KB. | 01.07.2022 - 00:07:41