Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Ve Středočeském kraji byly dány do provozu další Regionovy

Modernizované motorové vlaky, které mají bezbariérovou úpravu, nasazují České dráhy na tratích ve všech krajích. V průběhu září a října byly zařazeny do rakovnického depa dvě dvouvozové a jedna třívozová souprava.

Vlaky budou nasazeny na trati z Prahy do Rakovníka a z Kladna do Kralup nad Vltavou. V tomto týdnu přibude další dvouvozová souprava, která bude jezdit z Rakovníka do Chomutova. Tak se stávající počet souprav Regionova v  rakovnickém depu zvýší na deset. Soupravy  z rakovnického depa nacházejí využití na tratích Středočeského i Ústeckého kraje. Od prosince s uvedením nového jízdního řádu pojedou Regionovy na spěšných vlacích na sever do Ústeckého kraje z Lužné u Rakovníka do Žatce, Chomutova  a Jirkova i na středočeských spojích z Rakovníka přes Kladno na pražské Masarykovo nádraží. O sobotách a nedělích je plánováno nasazení souprav na trati Praha – Rakovník.

Regionova je modernizovaný dvouvozový nebo třívozový motorový vlak, který má částečně bezbariérovou úpravu, speciálně upravené WC pro vozíčkáře a informační texty jsou doplněné o verzi v Brailově písmu. Součástí interiéru je prostor pro přepravu kočárků , invalidních vozíků a jízdních kol.

České dráhy nasazují modernizované motorové vozy v rámci dlouhodobého plánu obnovy vozového parku. Úprava dvouvozové soupravy stojí České dráhy 21 milionů korun a třívozová souprava ještě o 16 milionů více.

Předchozí články

Regionoa začala jezdit i v Praze

Nové vlaky ČD…

Videozáznam  v sekci kolejová vozidla


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,36182 s | počet dotazů: 175 | paměť: 62155 KB. | 02.12.2021 - 23:07:46
X