Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ve správě a údržbě silnic v Plzeňském kraji se připravuje změna


V současné době se o správu a údržbu v kraji stará celkem šest krajských organizací. Centralizací řízení by se mělo ušetřit i změnit systém řízení. Kraj proto připravuje změnu!

Až na Středočeský kraj se ve všech ostatních krajích starají o správu a údržbu krajské správy s jedním ředitelstvím. Umožňuje to lepší koordinaci prací, operativní využívání strojů i snazší přípravu projektů a jednání s vedením kraje. Plzeňský kraj má ve hře dvě možné varianty a zvažuje jejich výhodnost. Obě varianty počítají s centrálním vedením v Plzni. Jedna z variant počítá s holdingem šesti provozů, které budou mít vlastní IČO ale jedno centrální nadřazené centrum. V druhé variantě je centrální firma a další dvě příspěvkové SÚS s vlastním IČO( SÚS Východ a SÚS Západ).

Obě varianty umožňují  úsporu peněz na platy, provoz i nákup materiálu. Kraj chce dokončit  transformaci v oblasti správy a údržby krajských silnic do 1. října 2009. Tento termín je důležitý z důvodů přípravy a zajištění zimní údržby v kraji.

V současné době se o správu a údržbu v Plzeňském kraji stará SÚS Starý Plzenec, SÚS Rokycany, SÚS Kralovice, SÚS Tachov, SÚS Domažlice a SÚS Klatovy. V šesti SÚS pracuje asi 650 pracovníků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00147 s | počet dotazů: 200 | paměť: 31594 KB. | 02.07.2022 - 09:43:49