Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

V roce 2016 začnou využívat piloti nový letový simulátor

Stane se tak díky dohodě, kterou podepsala dceřiná společnost státního podniku Řízení letového provozu České republiky Czech Aviation Training Centre (CATC) dne 24.2.2015 s českým výrobcem letadel Aircraft Industries a s kanadským výrobcem letových simulátorů CAE. Moderní  simulátor umožní výcvik pilotních posádek pro celosvětově používaný český letoun L 410 UVP-E20.

Investiční projekt na výrobu a provozování moderního pohyblivého letového simulátoru FFS (Full Flight Simulator) L 410 s kapacitou 19 cestujících vznikl na základě trvale zvyšující se poptávky provozovatelů i samotného výrobce letadel. Smlouva předpokládá uvedení simulátoru do provozu v polovině roku 2016 a následným zahájením výcviku pilotních posádek. Celková cena kontraktu za simulátor odpovídá současné cenové úrovni za vyspělé simulátorové technologie.

S ohledem na zvyšující se produkci letounu typu L 410 ze strany Aircraft Industries (v současnosti 16 nových letounů za rok – v budoucnosti plánovaná kapacita 25 strojů za rok) a více než 350 letounů, které jsou v současné době na celém světě již provozovány, je proto nový simulátor z hlediska provozní bezpečnosti a kvality výcviku nezbytný. Realizace projektu nového simulátoru se také stane významnou komerční příležitostí pro CATC, které v současné době představuje centralizované výcvikové řešení pro licencovaný letecký personál pro domácí i zahraniční klientelu. Vlastní výroba simulátoru bude zajištěna kanadskou společností CAE, která patří mezi jednoho z mála simulátorových výrobců na světě, schopných vyrobit letový simulátor L 410. Simulátor bude také certifikován v souladu s mezinárodními předpisy v letecké dopravě na nejvyšší možnou úroveň, tj. kategorie „D“.

 

 

Zdroj:RLP


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,77892 s | počet dotazů: 156 | paměť: 19136 KB. | 22.01.2022 - 01:11:05