Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V roce 2014 platí pro přestupy ve spojích veřejné dopravy v Pardubickém kraji jen čipová karta

Od 1. září 2013 začala platit nová čipová karta ve všech autobusech a vlacích na území Královéhradeckého a Pardubického kraje zapojených do Integrovaného dopravního systému IREDO. Nová čipová karta se postupně stane výhradním nosičem vícedenního jízdného. Papírové přestupní jízdenky budou platit jen do 31.12.2013. Po tomto datu budou platit jen přestupní jízdenky v elektronické podobě. Dříve vydané čipové karty jednotlivých dopravců zůstanou v platnosti do konce roku 2013. Nebude je možné využívat pro nahrávání vícedenních nebo přestupních jízdenek. Využívat je můžete pouze u dopravce, který vám tuto kartu vydal.

Vyjímku tvoří dopravce OSNADO spol.s r.o., kde budou karty tohoto dopravce akceptovány do odvolání. Karty dopravců bude také možné využít pro platbu jízdného mimo IDS IREDO (kilometrické jízdné – například při cestě do Prahy, Brna, Liberce atd.).

Cena nové čipové karty IREDO je 150,- Kč. Děti, žáci a studenti zaplatí v rámci slevy za pořízení čipové karty 80,- Kč. Životnost čipové karty je 6 let. Více informací o systému najdou zájemci na stránkách http://www.oredo.cz/tarif-iredo/


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,66272 s | počet dotazů: 180 | paměť: 58763 KB. | 02.12.2021 - 22:54:56
X