Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Radotíně připravují stavbu parkovacího domu


Městská část Praha 16 začíná s přípravou stavby nového parkovacího domu, který bude umístěn v blízkosti vlakového nádraží na místě dnešního parkoviště „P+R“. Na tuto investiční akci jsou v aktuální výzvě dotačního programu „Praha – Pól růstu“, o jehož alokaci bude rozhodovat Magistrát hl. m. Prahy, vyčleněny dostatečné finanční prostředky.  Městská část Praha 16 proto připravuje žádost o dotaci na čtyřpodlažní objekt celkem pro 240 vozidel. Díky němu by se centru Radotína v budoucnu mohlo zásadně ulevit od celodenního parkování v ulicích.

V současné době mohou řidiči parkovat u nádraží na zmíněném P+R a také na ploše Parkovat můžete na ploše vedle P+R, kde lze parkovat bez jakéhokoli omezení.

Na konci září 2016 byly zavedeny několikeré změny v systému parkování v centru šestnácté městské části. Na základě jejich vyhodnocení byly v únoru realizovány dílčí úpravy. Změny měly přinést více jistoty pro místní obyvatele a zákazníky obchodních tříd ve Vrážské, Věštínské a Matějovského ulici, pokud na místo jedou autem. Krátkodobé parkování v této lokalitě je totiž kvůli blízkosti vlakového nádraží dlouhodobě ztěžováno celodenním stáním vozidel lidí, kteří zde jen auto odstaví a dále do centra Prahy pokračují pohodlně po železnici.

Proto došlo k několika úpravám dopravy v klidu v této lokalitě. Ve Vrážské ulici je krátkodobé stání časově omezeno na 2 hodiny (v celém úseku) a navíc je totožný režim zaveden i v dalším krátkém úseku směrem k ulici U Jankovky (u společnosti Albet), zbylý parkovací pás je nadále bez regulace. Vše ostatní se pro letošní rok nemění.

Zdroj: P16


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,71692 s | počet dotazů: 202 | paměť: 31542 KB. | 05.10.2022 - 23:36:25