Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Přerově – Lýskách probíhá rekonstrukce silnice s částečným omezením provozu


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Oprava na úseku 36,5 – 38,6 kilometru silnice I/47 v Přerově – Lýskách probíhá pouze s částečným omezením provozu. Umožní to užití technologie recyklace asfaltu za studena. FOTO v článku.

Řidiči budou při průjezdu uvedené silnice míjet soupravu strojů. Soupravu tvoří silniční fréza o výkonu 950 koňských sil, která celou soupravu táhne a současně frézuje povrchovou vrstvu vozovky až do hloubky 350 mm. Šířka  frézovaného pásu je nastavitelná od 2,5 do 3,8 m. 

 Souprava strojů - frézování a pokládka směsi Souprava strojů

Na frézu navazuje stroj CRMX2, který umožňuje výrobu homogenní asfaltové směsi. Odpovídající velikost zrn zajistí síťový třídič a rotační drtič. Dávkování pojiv řídí počítačová jednotka. Asfaltová emulze je dávkovaná do lopatkového mísiče a odtud vypadává v podélné hrázce na opravovanou vozovku. Sběrač směs nabírá do násypky finišeru a teprve pak je směs položena ve správném sklonu a následuje zhutnění pomocí vibračních hutnících válců. Povrch recyklované vrstvy se uzavře dvouvrstvým nátěrem s podrcením. V konečné fázi rekonstrukce dojde k umístění vodorovného značení a pak už řidiči budou moci ocenit pohodovou jízdu po novém povrchu.

Během rekonstrukce dojde k částečnému omezení provozu v uvedeném úseku silnice I/47 a to v době od začátku srpna do 16. září 2007. V průběhu I.etapy bude provoz ve směru Přerov – Lipník nad Bečvou veden neuzavřenou polovinou šířky vozovky a v opačném směru bude veškerý provoz veden objízdnou trasou z obce Prosenice po silnici III/43415 a III/43413 přes Grymov a dál přes Kozlovice do Přerova. Ve II. etapě pojedou všechna auta obousměrně po neuzavřené polovině vozovky.

 

Název projektu: Oprava silnice I/47 Přerov – Lýsky – Olomoucký kraj

Investor : Ředitelství silnic a dálnic ČR

Realizace: Skanska DS

Termín : 3.8. – 16.9.2007

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,88992 s | počet dotazů: 211 | paměť: 33645 KB. | 03.10.2022 - 06:00:19