Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V pražských ulicích bude více informačních tabulí

Technická správa komunikací hl. m. Prahy ještě do konce letošního roku obnoví v rámci Operačního programu Doprava (OPD) 17 tabulí pro dopravní  informace (ZPI) a dalších 34 nových vybuduje.

Některá ZPI na nejdůležitějších komunikacích budou umožňovat vícebarevné zobrazení symbolů, případně i schémat dopravní situace před řidičem (např. barevné schéma zatížení návazných komunikací). Nadstavbové funkce budou postupně na tabule doplňovány v dalších měsících, po zprovoznění a odladění základních funkcí.

Jako první již byla obnovena ZPI v ulicích Patočkově (u ulice Pod Drinopolem) a Modřanské (u nádraží Braník ve směru do centra), na Hořejším nábřeží (ve směru k Jiráskovu mostu) a u Dienzenhoferových sadů (ve směru do Kartouzské ulice). 

Nová ZPI budou během dalších měsíců postupně vybudována na hlavních komunikacích hl. m. Prahy a před důležitými rozhodovacími body pro řidiče (Jižní spojka, Rozvadovská spojka, Liberecká, V Holešovičkách, Vysočanská radiála, 5. května, Chlumecká, Strakonická, Štěrboholská spojka apod.).

 „Nová ZPI budou umět zobrazit jakýkoli symbol či velikost textu v celé činné ploše tabule, která bude složena z LED diod. Kromě základních symbolů dopravních značek bude možné do budoucna softwarově nadefinovat a zobrazovat nové symboly, tj. půjde o otevřený systém se schopností reagovat na nové potřeby informování řidičů,“ dodává 1. náměstek ředitele TSK hl. m. Prahy Ladislav Pivec.

ZDROJ: Magistrát hl.města Prahy


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,00858 s | počet dotazů: 172 | paměť: 61596 KB. | 27.07.2021 - 10:26:55
X