V Praze proběhne přepravní průzkum v tramvajích


Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s organizací ROPID uskuteční během 8. – 10. listopadu 2016 komplexní přepravní průzkum tramvajové sítě. V rámci šetření dojde k anonymnímu sčítání cestujících na jednotlivých tramvajových linkách, které provedou zaměstnanci DPP a organizace ROPID ve spolupráci se studenty pražských dopravních škol. Průzkum navazuje na změny v linkovém vedení tramvají,  k nimž došlo v letošním roce. Poslední srpnovou neděli změnilo devět linek svou trasu a tři nové přibyly. Šetření, které bude sloužit jako zpětná vazba DPP a  organizaci ROPID, poskytne informace o počtu přepravených osob na jednotlivých linkách a o obratech cestujících na všech zastávkách. Průzkum bude již tradičně prováděn fyzickým sčítáním cestujících přímo ve vozech.

Do sčítacích formulářů budou na každé zastávce zaznamenávány následující údaje:

  1. počet nastupujících osob
  2. čas odjezdu ze zastávky
  3. počet osob v tramvaji po odjezdu ze zastávky

Všechny uvedené údaje jsou potřebné k získání informací o obratu cestujících v každé tramvajové zastávce, o detailní i celkové zátěži jednotlivých úseků tramvajové sítě a také o dodržování jízdního řádu.

Spolu se zaměstnanci DPP a ROPID se průzkumu zúčastní také studenti Střední průmyslové školy dopravní a. s. a Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní Masná. Pro ně bylo připraveno na 650 ranních a odpoledních směn, na  zaměstnance čeká více než 500 převážně večerních směn.

Poslední komplexní průzkum tramvajové sítě byl realizován v dubnu 2014. Svým rozsahem a náročností na personální obsazení se komplexní tramvajové průzkumy řadí mezi ty největší, prvenství si ovšem i nadále drží komplexní průzkumy pražského metra. Ten poslední proběhl přesně před rokem – 11. listopadu 2015.

Zdroj: DP Praha

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89202 s | počet dotazů: 192 | paměť: 32954 KB. | 29.09.2023 - 14:32:54