Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Praze by se měly rozšířit zóny placeného parkování


(14:15) Pro rezidenty z městské části Praha 5 by se měla zvýšit možnost zaparkovat na území centrální části Smíchova a části Košíř. Zastupitelé městské části Praha 5 odsouhlasili na svém 13. zasedání konaném 13. prosince 2011 zavedení Zóny placeného stání (dále jen ZPS) v rozsahu tzv. 1. etapy v uvedených oblastech městské části. K důvodům podporujícím placené parkování patří především vysoká obsazenost stávajících parkovacích míst dopravními prostředky nerezidentů . Zastupitelé zároveň odsouhlasili, aby si parkovací karty pro rezidenty i abonenty mohli zakoupit i zájemci z řad obyvatelů ostatních částí na území Prahy 5. Toto opatření jim zaručuje stejné podmínky pro parkování v centru Prahy 5, jako rezidentům a abonentům žijícím v Zóně A.

Plánovaný projekt je postaven na tzv. smíšeném modelu ZPS, který umožňuje všem držitelům parkovacích karet parkovat ve vymezeném území a zároveň návštěvníkům nebydlícím na území Prahy 5 dovoluje zaparkovat své vozidlo a zaplatit hodinovou sazbu v parkovacím automatu. I na území Prahy 5 by měly být také  zachovány zóny parkování s čistě oranžovou a zelenou barvou (krátkodobé a střednědobé parkování pro návštěvníky) dle současných pravidel ZPS.

Návrh projektu nyní směřuje na Magistrát hl. m. Prahy, který rozhodne o realizaci příslušných kroků pro zavedení ZPS na vybraném území Prahy 5.

Parkování na území Prahy je dlouhodobým problémem. V době výstavby obytných celků se nepředpokládal rozvoj motorizace do současné reality. Parkovací místa schází v centru města i na sídlištích. Nejhorší situace jsou v okolí stanic metra, kde v ulicích v blízkosti stanice parkují během všedních dnů automobily SPZ z různých krajů ČR. V přeplněných ulicích hledají potom místo na zaparkování mimopražští řidiči i lidé, kteří v uvedené oblasti bydlí.  Zóny placeného stání by mohly pomoci spolu s dalším vybudováním vhodně umístěných P+R. P+R potřebují také větší propagaci a vytvoření kvalitní navigaci dopravním značením ještě před vjezdem do města!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96355 s | počet dotazů: 197 | paměť: 31578 KB. | 02.07.2022 - 09:31:06