Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Praze budou jezdit dvoukloubové trolejbusy


Trolejbus Skoda 24 m Praha  1024x509 1
Trolejbus Skoda 24 m Praha 1024x509 1

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) podepsal smlouvu na objednávku 20 nových velkokapacitní trolejbusů od konsorcia skupiny Škoda Transportation, polského výrobce Solaris Bus & Coach a Solaris Czech. Praha tak bude první městem v ČR, kde budou nové dvoukloubové trolejbusy o délce 24,7 metrů jezdit. Nové trolejbusy, s pracovním obchodním názvem Škoda-Solaris 24m, budou nasazovány na budoucí trolejbusovou linku v rámci elektrifikace stávající autobusové linky 119, která vede z Nádraží Veleslavín na pražské letiště Václava Havla. Hodnota zakázky je přes 620 mil. Kč a dodávky budou realizovány během následujících 24 měsíců. Každé vozidlo Škoda-Solaris 24m bude mít čtyři nápravy, z toho dvě hnací. Trolejbusy budou poháněny dvěma trakčními motory od Škodovky. Na střeše druhé části vozu budou umístěny trakční baterie, které budou dodávat energii v době, kdy nebude k dispozici síťové napájení. Minimální dojezd trolejbusu na trakční baterie je 11 km.

Přesná délka tohoto unikátního dvoučlánkového trolejbusu je 24 700 mm. Jeho kapacita je 179 cestujících na palubě, z toho 54 sedících. Uvnitř vozidla jsou rovněž k dispozici dva prostory pro vozíčkáře. Trolejbus je pětidveřový a poskytuje dostatek prostoru pro cestující včetně případných zavazadel. Osvětlení prostoru pro cestující i vnější osvětlení bylo navrženo s využitím technologie LED. Na palubě pak nebude chybět vybavení, jako směrové ukazatele, účinná klimatizace a monitorovací systém zahrnující interiér vozidla, couvací kameru a pantografovou kameru. Pro řidiče je vyhrazena uzavřená kabina s vysokými okny.

Zdroj a foto:ŠKODA TRANSPORTATION a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 odpověď

  1. Víťa napsal:

    a vytočí se na Veleslavíně? když tam už dnes při červené nemůže skoro vyjet z nádraží a má jen 1 kloub…. ale pokud se to podaří bude to nádhera…. Těším se. A dožiju se toho? je mi 63 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,03440 s | počet dotazů: 189 | paměť: 20341 KB. | 26.05.2022 - 09:22:16