Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Praze 2 budou jezdit strážnící na elektrokolech


MČ Praha 2 věnuje Městské policii čtyři elektrokola. Zastupitelé městské části na svém zasedání dne 18. listopadu 2013 schválili pilotní projekt, který byl konzultován se zástupci Městské policie. Pro tento účel vzniknou hlídky strážníků, kteří budou moci kola využívat. MČ Praha 2 věnuje zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku trvalou pozornost a považuje ji za jednu ze svých priorit. Využití elektrokol má zlepšit mobilitu strážníků a zajistit vyšší bezpečnost na území Prahy 2. V městských parcích na území Prahy 2, v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad i na dalších místech se už brzy objeví strážníci na elektrických horských kolech.

Nákup kol a jejich následné předání Městské policii (Obvodnímu ředitelství MP Praha 2) odsouhlasili 18. listopadu zastupitelé Prahy 2. „Na našem území je mnoho parků, kam Pražané rádi chodí. Takto se v nich budou cítit bezpečněji, protože strážníci budou mobilnější a budou schopni zasahovat mnohem efektivněji a rychleji, než při pěších pochůzkách,“ uvedla starostka Prahy 2 Mgr. Jana Černochová.

Z rozpočtu městské části bude na nákup těchto čtyř kol vyhrazena částka téměř 160 tisíc korun. Nový dopravní prostředek umožní rychlý zásah strážníků v kopcovitých terénech či na místech, kam se kvůli ochraně přírody nedá zajet auty.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,20243 s | počet dotazů: 213 | paměť: 29924 KB. | 18.08.2022 - 13:04:32