Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Poděbradech realizují městský parkovací systém


V ulicích Poděbrad jsou už vyznačené modré čáry pro stání automobilů v rezidentních zónách, první parkovací automaty už využívají řidiči v centru města. Rezidentní a abonentní parkovací karty si lidé postupně vyzvedávají a v plánu je vydat cca 900 obou typů karet. Přesnější počet je však dost těžké odhadnout, protože dost řidičů v zónách pro rezidenty raději začne parkovat ve své garáži či na zahradě domu, než aby si kartu zaplatili. Tím se sníží počet automobilů na ulicích, což je jen ku prospěchu věci. Platnost letos koupených parkovacích karet bude jednotná, a to do 31. května 2014, s přesahem tolerance na nákup nových do 30. června 2014. Bude se jednat o podobný systém, jako funguje u dálničních známek.

Pro návštěvníky města jsou vyhrazena parkovací místa a placení parkovného bude prostřednictvím parkovacích automatů. Na náměstí 5. května a v Havlíčkově ulici již byly umístěny první parkovací automaty a parkování je 20 Kč za hodinu. Dalších 20 automatů bude po městě instalováno zhruba do června. Výběr dodavatele parkovacích automatů byl proveden přes elektronickou aukci. Automaty budou stát jen na vysoce frekventovaných místech Poděbrad. Tarify v parkovacích automatech nebudou jednotné. V nejexponovanějších lokalitách je to již zmíněných 20 Kč za hodinu, což bude také nejvyšší možný poplatek v automatu. V místech spojených hlavně se snahou regulace parkování by měl být však i tarif 5 Kč za hodinu a u vlakového nádraží se předběžně počítá s možností parkování za částku 10–20  Kč za 24 hodin.

Provozovatelem automatů je Městská realitní, a.s., která zastupuje město. Provozní doba automatů je od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 18:00 hodin. O víkendech se tedy neplatí. Výnosy z parkovacího systému poputují na zvláštní účet města, kde případný zisk bude usnesením zastupitelstva výlučně určen na opravu komunikací a to nejen v rámci území parkovacího systému.

Městská policie bude provádět průběžně kontrolu zaparkovaných automobilů. V místech, kde jsou  nainstalovány parkovací automaty se nevyplatí  stát bez poplatku. Taxa za přestupek může totiž být až 2 000 Kč.

Do budoucna plánuje vedení města vytvořit ještě několik dalších parkovacích ploch. Jednou z možností je využití prostoru pod plánovaným vybudovaným nadjezdem přes železniční trať v Koutecké ulici. Další odstavné plochy by měly vzniknout nedaleko od vlakového nádraží s kapacitou cca 60 míst. Dále by se po úpravě přednádražního prostoru mělo vytvořit dalších odhadem 80 míst na dnešních autobusových stáních před OD Jiří. A také vznikne odstavná plocha na dvoře Základní školy Václava Havla, kde bude nainstalována závora na čipové karty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,81249 s | počet dotazů: 187 | paměť: 31707 KB. | 01.04.2023 - 18:51:26