Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

V Plzni proběhne Týden mobility na kolech

V Plzni mají svou tradici cykloprohlídky a každým rokem přibývají nové kilometry cyklotras. Není proto divu, že se v Týdnu mobility pořádají další akce pro podporu cyklistiky a využití kola jako dopravní prostředek.  

Tématem letošního Týdne mobility je „Prodluž si život – buď aktivní!“. Plzni jsou akce zaměřené na využívání kola jako dopravního prostředku a větší informovanost o cyklostezkách. Ve dnech 13. – 16. září 2010 se budou pořádat jízdy, které povedou průvodci z Lochotína, Slovan a Doubravky na kolech až do centra města, kde budou moci účastníci akce dojet k cíli své cesty (práce, škola, atd.). Zájemci si budou moci vyzkoušet cestování na kole v ranních hodinách. Časový itinerář tří tras a zastávek najdou zájemci na portále www.plzenskonakole.cz

Další nabídkou je speciální cykloprohlídka ve čtvrtek 16. září 2010, která provede zájemce po nově budovaných cyklostezkách v Plzni. Start je v 17.00 od Infocentra vedle plzeňské radnice. Trasa je dlouhá 25 km a pro účastníky jsou připraveny propagační materiály a drobné dárky. Trasu připravuje cykloprůvodkyně Radka Žáková ve spolupráci s OŽP MMP.

Další doprovodnou akcí v Týdnu mobility:

Dálkový pochod Železničářská padesátka – dne 18.9.2010

Start u Pivního baru v Sedlci – trasy 10,15,25,30,50 a 100 km

Akci pořádá KČT TJ Lokomotiva Plzeň.

Na start se účastníci pochodu dostanou z nádraží ČD ve Starém Plzenci


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,82154 s | počet dotazů: 157 | paměť: 22710 KB. | 22.01.2022 - 01:32:16