Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Plzni je v provozu první úsekové měření rychlosti


Měření rychlosti začne fungovat od pondělí 27. Července 2015 a zaměří se na část silnice mezi křižovatkami ulic Plaská – Studentská a Plaská – Okounová. Lokalita byla zvolena z důvodu častého překračování povolené rychlosti a intenzivního křížení pěších tras s trasami automobilů. Zařízení bude v provozu permanentně s výjimkou technických odstávek. Měřený úsek je označen na vozovce čarami a kamery jsou vidět z dálky. V momentě, kdy řidič ve vymezeném úseku překročí rychlost, systém vozidlo automaticky zdokumentuje. Městská policie pak z radarů stáhne informace a fotografie aut, která měřeným úsekem projela rychleji než povolenou rychlostí. Strážník vylustruje provozovatele vozidla a tuto informaci předá Odboru správních činností Magistrátu města Plzně, v jehož kompetenci bude další řešení.

„Do budoucna budeme tento systém instalovat na místa, kde vidíme riziko. Nechceme na řidičích vydělávat, ale vnímáme to jako prvek, jenž by měl přispět k bezpečnosti v dopravě na území města,“ řekl primátor Martin Zrzavecký, jenž má ve své gesci oblast bezpečnosti.

Úsekové měření by mělo především sloužit jako prevence pro bezpečnější jízdu vozidel ve městě, neboť řidiči jsou nuceni po určitou dobu jet v daném místě předepsaným způsobem, tedy dodržovat stanovenou rychlost. Preventivní cíl je zdůrazněn a podpořen tím, že řidiče upozorní na začátek a konec měření také dopravní značky. Účelem není postihnout co největší počet řidičů, ale přispět ke zklidnění dopravy.

Zdroj: MMP


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,23093 s | počet dotazů: 207 | paměť: 30586 KB. | 05.02.2023 - 03:54:10