Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Plzni byla zahájena oprava Wilsonova mostu


Od 1. července začínají zhruba šestitýdenní stavební práce na opravě dlažby Wilsonova mostu přes řeku Radbuzu na Americké ulici. Jedná se o druhou etapu oprav, která  přinese až do konce prázdnin úplnou uzavírku mostu pro veškerou dopravu a v červenci i pro pěší. Most bude po dobu rekonstrukce zcela uzavřen, a to i pro městskou veřejnou dopravu. Důvodem opravy Wilsonova mostu je nevyhovující stav povrchu vozovky po jejím pětiletém užívání od dokončení celkové rekonstrukce mostu v květnu 2014. Oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce. Vozovka na Wilsonově mostě se zvlnila vlivem provozu již poměrně brzy po rekonstrukci. Stavebníci v srpnu 2017 provedli na zkoušku několik variant předláždění vozovky a v měsíčních intervalech pak rok měřili, jak která varianta na provoz na mostě reaguje. Na základě výsledků vybrali tu nejvhodnější, kterou nyní provedou.

Zatímco během 1. etapy stavby mohla přes Rooseveltův most jezdit pouze MHD a po jednom chodníku mohli chodit pěší, bude letos do konce srpna most uzavřen pro veškerou dopravu a v červenci i pro pěší. Provoz bude veden po objízdných  trasách přes most generála Pattona nebo okolo Boleveckého rybníka.

Uzavírka Wilsonova mostu ovlivní také provoz MHD. Uzavírka ovlivní provoz linek 11, 12, 14, 15, 16, 17, 34, 35, 57, N2, N3, N5 a N6. Linky 11, 15, 16 a 17 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje.

Linka 12 bude ve směru do Božkova odkloněna přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici. Ve směru do centra bude linka č. 12 odkloněna po trase – Mikulášská – Šumavská – Lobezská – U Prazdroje – Anglické nábřeží – Americká. Na objízdné trase bude odbavovat v zastávkách „Hlavní nádraží; Železniční poliklinika; Prazdroj a Anglické nábřeží“.

Linka 14 se bude v centru otáčet po trase Anglické nábřeží – Sirková – Mikulášská – U Trati (most Milénia) – Doudlevecká.

Linka 34 bude odbavovat v přeložené zastávce „Pařížská“ umístěné v Sirkové ulici (před křižovatkou s Americkou ulicí).

Linky 35 a 57 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici.

Linky N2 a N5 budou obousměrně odkloněny přes Prokopovu ulici a most Milénia.

Linky N3 a N6 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje.

Více o změnách MHD v Plzni najdou zájemci na www.pmdp.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,28752 s | počet dotazů: 214 | paměť: 29555 KB. | 19.08.2022 - 15:26:08