Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Plzni budou pokračovat práce na větších dopravních stavbách


Několik větších staveb, jež v současné době ovlivňují dopravu v Plzni, bude pokračovat i v roce 2017. Jedná se o opravu Studentské ulice, o úpravy spojené s rekonstruovanou tramvajovou tratí v Gerské ulici a o opravu vázanou na Letkovskou ulici. Nově se však k těmto projektům přidají dvě zcela klíčové stavby zasahující do dopravy, a sice oprava mostu Generála Pattona a rekonstrukce mostů u hlavního vlakového nádraží.

Na území města pokračuje také III. etapa rekonstrukce tramvajové trati Karlovarská, konkrétně v Gerské ulici. Tam již byla obnovena tramvajová doprava, co se týká motoristů, ti zatím jezdí dvěma pruhy do města a dvěma pruhy z města. „Pokud to počasí dovolí, začne se na obou úsecích připravovat budování parkovacích stání. I v případě této stavby je v lednu a únoru stanovena technologická přestávka,“ uvedl Václav Lacyk. Rekonstrukce se týká úseku od zastávky Severka přes křižovatky Studentská, Kralovická, Manětínská až po točnu na konečné tramvaje linky číslo 4. Investorem akce za 65 milionů korun bez DPH je město Plzeň.

Dopravu v Plzni ovlivňuje dále rekonstrukce Letkovské ulice v Božkově. Aktuálně běží první etapa výstavby, a to po křižovatku s ulicí K Hrádku. Na začátku roku bude ulice K Hrádku zcela uzavřena. „Jezdí se po ní z Božkova k obchodnímu centru Tesco. Projíždět ze Slovan k Tesco nebo do Červeného Hrádku nebude možné, uzavírka začne 9. ledna a potrvá do 15. března. Řidiči, kteří tuto komunikaci využívají, budou muset jezdit přes Doubravku,“ doplnil Václav Lacyk. Investorem akce III/18019 Rekonstrukce Letkovské ulice, Plzeň – Božkov je Správa a údržba silnic Plzeňského kraje.

Mezi zcela nové stavby, které zásadně ovlivní dopravu na území Plzně už od prvních měsíců roku 2017, bude patřit takzvaný Uzel Plzeň, 2. stavba – přestavba osobního nádraží, včetně mostů Mikulášská. Jde o projekt Správy železniční dopravní cesty, zhotovitelem bude firma Metrostav. Zásadním termínem je 23. leden, kdy se uzavře průjezd od obchodního domu Tesco na Slovany v obou směrech. Náhradní trasa povede přes Šumavskou ulici a Lobezskou, tedy po přemostění přes vlakové nádraží. Průchod pod mosty bude uzavřen i pro pěší, lidé budou moci využívat průchod od okresního soudu do nádražní budovy. O detailech bude veřejnost informována podrobně v novém roce.

Další klíčovou stavbou, jež bude zahájena v roce 2017, je oprava mostu Generála Pattona, jenž spojuje střed města se Severním Předměstím. V pátek 16. prosince bylo předáno staveniště, byla zahájena administrativní příprava, ke startu stavebních prací by mělo dojít na přelomu března a dubna. Stavební práce se budou provádět při zachování provozu, vždy budou motoristům k dispozici dva pruhy ve směru do města a dva pruhy ve směru z města. Tramvajový provoz bude v některých fázích stavby veden obousměrně po jedné koleji. Akce Ředitelství silnic a dálnic České republiky je stanovena na 24 měsíců od zahájení prací.

Zdroj: Plze


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,67036 s | počet dotazů: 188 | paměť: 22367 KB. | 26.05.2022 - 00:09:28