Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Písku mají nové podzemní kontejnery.


Od 4. května 2010 mohou obyvatelé města využívat pro tříděný odpad podzemní kontejnery na dalších dvou stanovištích v historickém centru města. Jedno stanoviště je v městské památkové zóně v Jungmanově ulici u obchodního domu LUNA a druhé na Alšově náměstí. Město chce  na zbudování šesti podzemních kontejnerových stání čerpat finanční prostředky ze Státního fondu životního prostředí ČR. Další stanoviště podzeních kontejnerů bude v Hejdukově ulici před Infocentrem Písek a na Velkém náměstí. Budování podzemních kontejnerů je poměrně nákladná investice, ale v historických centrech měst je vybudování podzemního kontejneru odpovídající s ohledem na historickou a estetickou hodnotu zastavěného území.

Finanční náklady na nově dokončené podzemní kontejnery jsou – v Jungmanově ulici činí 1.559.892,- Kč a na Alšově náměstí činí 1.470.757,- Kč. Zhotovitelem podzemních kontejnerových stání v Písku je firma STRABAG.a.s.

Související články o podzemních kontejnerech  v Praze – V Praze 1 .. z 5/2008

Úpravy na Francouzské ulici .. z 11/2009. Při budování kontejnerů je nutné zohlednit i přístupnost kontejnerů obslužným vozidlem. V Praze na Francouzské ulici je vyhrazený parkovací prostor a využití uzamykatelných sloupků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00180 s | počet dotazů: 199 | paměť: 31589 KB. | 04.07.2022 - 23:24:20