Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Pardubickém kraji dojde ke změně dopravní obslužnosti kraje


Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek představili v pondělí 14.1.2013 na tiskové konferenci své plány na změny v jízdních řádech, které se v minulém roce setkávaly s kritikou cestujících a starostů. Rozhodli se vrátit stav autobusových jízdních řádů před 10. prosinec 2011 s tím, že navýší objem dopravy o 10 až 15 procent.

     „V loňském roce byl překročen finanční limit na zajištění dopravní obslužnosti o 80 milionů korun. Přesto nebyli cestující a starostové spokojeni. Za jediné rozumné řešení považujeme návrat ke kořenům. Podoba jízdních řádů se utvářela před prosincem 2011 desítky let a žádnou výraznou nespokojenost jsme nezaznamenávali. Jsem proto přesvědčen, že bychom měli vycházet ze stejného bodu a v dalších změnách skutečně reflektovat připomínky a zkušenosti z jednotlivých oblastí kraje,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický.

     V letošním rozpočtu kraj počítá na zajištění dopravní obslužnosti s 297 miliony korun. „Do této částky se musíme bezpodmínečně vejít. Nemáme proto čas na předělávání nefunkčního systému. Ve spolupráci s OREDEM vrátíme jízdní řády k původnímu stavu. Chtěli bychom to zvládnout již k 3. březnu 2013. Z tohoto důvodu svoláváme připomínková řízení se starosty, abychom zjistili, kde je skutečná potřeba dopravu navýšit. První jednání se bude konat pro oblast Holicka, a to již tento čtvrtek,“ uvedl náměstek Jaromír Dušek.

     Ještě dříve kraj obnoví dopravu na železniční Dolní Lipka – Hanušovice. „Na této železnici bude jezdit vlak již od 1. února 2013. Navíc lidem vracíme víkendové spoje na trati Letohrad – Lichkov. Podařilo se nám také domluvit se s Českými dráhami na zvýšeném rozsahu zastavování osobních a spěšných vlaků v Třebovicích v Čechách, Dolní Doboruči, Dolních Libchavách, v Čeperce, Opatovicích nad Labem, Rosicích nad Labem a ve všech stanicích a zastávkách v úseku Chrast u Chrudimi – Hlinsko v Čechách,“ shrnul Jaromír Dušek nejbližší změny na železnici.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99871 s | počet dotazů: 182 | paměť: 20260 KB. | 28.05.2022 - 16:59:46