Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Pardubicích vypisují soutěž na autora sochy Jana Kašpara


Na své lednové schůzi schválili zastupitelé města vypsání jednokolové veřejné výtvarné a architektonické soutěže na zpracování návrhu památníku aviatika Jana Kašpara. Podle vítězného návrhu pak měla být socha umístěna na západní straně nově zrekonstruované třídě Míru nedaleko místa, kde stával hotel Veselka, rodný dům Jana Kašpara.

Devět porotců z řad magistrátu i odborné veřejnosti od pardubických zastupitelů bude muset – v rámci soutěže vybrat ten nejlepší návrh na sochu pardubického rodáka a zakladatele české aviatiky Jana Kašpara. Soutěžní podmínky a podklady si mohou zájemci v digitální podobě vyzvednout do 18. března, již hotové návrhy pak musí odevzdat do 2. dubna. „Předběžný termín zasedání hodnotící poroty je stanoven od 24. do 26. dubna,“ uvedl Vladimír Lavrík z odboru hlavního architekta magistrátu, který je zároveň sekretářem poroty.

Více o soutěži najdou zájemci na http://www.zk4.cz/Z.

Připomínáme , že 20. května 2013 slavíme 130 výročí narození  narození slavného aviatika, který se proslavil zejména svým dálkovým letem Pardubice – Velká Chuchle. Tento let uskutečnil dne 13.5.1911 a vzdálenost 121 km letěl 92 minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99889 s | počet dotazů: 199 | paměť: 31730 KB. | 01.04.2023 - 19:04:25